ТАТАРСТАНДА " ЧИСТА БУЛАЧАК! Азнакай шәһәре администрациясе

2021 елның 2 августы, дүшәмбе

31 июльдә «Чиста булачак "яшел командасы активистлары" Татарстанда Чиста булачак!» бу сезонда.

Анда Азнакай шәһәре һәм Азнакай районының 500дән артык кешесе катнашты. Азнакай районы мәктәпләре һәм балалар бакчалары оештырган күргәзмәдә булдылар, җирле иҗат коллективларының концерт мәйданчыгында чыгышларын карадылар һәм, әлбәттә инде, «чиста булачак» яшьләр экологик хәрәкәтеннән һәм ЭКОбәйрәм партнерларыннан бүләкләр алдылар.

Бәйрәмдә иҗади катнашучылар өчен «Экомод» конкурсы оештырылды, анда төрле яшьтәге 40 кеше катнашты.

Шулай ук азнакайлылар икенчел чимал җыюда да актив катнаштылар һәм җыйдылар
* 70 килограммнан артык макулатура
• 3 кг пластик
* Терлекләр өчен 10 килограммнан артык азык һәм 50 килограммга якын азык
үз вакытын эшләгән батарейкалар.

Экология бәйрәмендә Азнакай районы башлыгы урынбасары Роза Алмас кызы Галеева һәм Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгының Ык буе территориаль идарәсе вәкилләре катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: