Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Аппаратының Хокукый мәсьәләләр буенча кайнар линиясе

2019 елның 6 декабре, җомга

10 декабрь - халыкара һәм милли бәйрәм, бөтен хокук саклау җәмәгатьчелеге өчен үзенчәлекле көн – БМО Генераль Ассамблеясы тәкъдиме белән 1950 елдан башлап ел саен, кеше хокуклары гомум декларациясен кабул иткән көнне билгеләп үтелә торган Кеше хокуклары Көне.
2019 елның 9 декабрендә, Кеше хокуклары көне алдыннан, хокук мәсьәләләре буенча халык өчен «Кайнар линия» эшләячәк.
Гражданнарга консультацияләр биреләчәк:
Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил, Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил;
ТР Дәүләт хезмәт инспекциясе вәкилләре;
ТКХ өлкәсендә иҗтимагый контрольнең төбәк үзәге «КБП»;
Татарстан Республикасы буенча Медик-социаль экспертиза Баш бюросы ФКУ;
ТР буенча РФ Социаль иминият фондының төбәк бүлеге.
"Кайнар линия» нең эш вакыты: 09.00 – 17.00 2019 елның 9 декабре.
«Кайнар линия»телефоннары:(843) 236-00-71–«кайнар линия " нең төп телефоны»;
Махсус телефоннар: (843) 236-40-17–хезмәт һәм торак хокукларын яклау мәсьәләләре;
(843) 236-89-15–мәҗбүри тоту урыннарында кеше хокукларын яклау мәсьәләләре, хәрби хезмәткәрләрнең хокукларын яклау мәсьәләләре;
(843) 236-89-28–инвалидлар хокукларын яклау мәсьәләләре, техник тернәкләндерү чаралары белән тәэмин итү, мигрантлар һәм гражданлыгы булмаган затларның хокукларын яклау мәсьәләләре.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: