«Көнкүреш җирлегендә гаилә иминлеге һәм конфликтларны кисәтү» кайнар линиясе

2019 елның 22 октябре, сишәмбе

2019 елның 31 октябрендә гаилә иминлеге һәм көнкүреш җирлегендә конфликтларны профилактикалау мәсьәләләре буенча телефон «кайнар линиясе» ачылачак.

«Кайнар линия» телефоны буенча белгечләргә ата-аналарның балаларны тәрбияләү һәм карап тоту бурычларын тиешенчә үтәмәве, шулай ук гаилә әгъзаларының тормышына һәм сәламәтлегенә куркыныч янаучы хәлләр турында хәбәр итәргә мөмкин.

«Кайнар линия» телефоннары: (843) 236-00-71, 236-40-62.

Консультация вакыты: с 09.00 до 17.00.

Гражданнарга консультация бирәчәкләр: Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил, Дәүләт Советының «Мәрхәмәт – Милосердие» хатын – кыз депутатлар берләшмәсе вәкилләре, ТР буенча эчке эшләр министрлыгы, ТР Прокуратурасы, ТР Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгы, балигъ булмаганнар эшләре һәм аларның хокукларын яклау буенча Республика комиссиясе.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: