Азнакайда волонтерлар өчен цифрлы ТВны аңлату һәм көйләү буенча курслар дәвам итә

2019 елның 15 марты, җомга

Россия 2019 елда цифрлы телевидениегә аналогтан күчә. Татарстан цифрлы телевидениегә тулы масштаблы күчеш, аның кысаларында аналоглы эфир телетапшырулары сүндереләчәк, 2019 елның 3 июненә туры киләчәк. "Саннарга «күчү белән, гомумән, илдәгечә, 20 Бушлай телеканал югары цифрлы сыйфатта эшләячәк. Беренче мультиплекска "Беренче канал", «Россия 1», «Матч ТВ», НТВ, «Петербург — 5 канал», «Мәдәният», «Россия 24», «Карусель», ОТР, "ТВ Центр"керә. Икенчесендә — "Рен ТВ», «Спас», СТС, «Домашний», «Пятница», «Звезда», «Мир», ТНТ, "Муз-ТВ".
2019 елның 19 февраленнән Татарстан Республикасы Азнакай муниципаль районының район Советында волонтерлар өчен цифрлы телевидение кабул итү өчен кулланучы җиһазларын урнаштыру һәм җайга салу мәсьәләләре буенча уку курслары старт алды. Бүгенге көндә алар 15әр кешедән торган 2 волонтерлар төркеме узды. Бу соңыннан волонтерлар халыкка аналоглы телевидениедән цифрлы телевидениегә күчәргә ярдәм итсен өчен кирәк. Уку курсларын «Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министрлыгының Лениногорск филиалы цехы башлыгы А. В. Панюта уздыра. 3 төркем өчен йомгаклау курслары 2019 елның 26 мартында планлаштырылган.
Уку программасы волонтерлар тарафыннан теоретик белемнәр дә, гамәли күнекмәләр дә алуны күздә тота. Курс тәмамлангач, һәр волонтерга махсус таныклык бирелә, ул аңа цифрлы телевидениене тоташтыруда гражданнарның аерым категорияләренә ярдәм күрсәтү хокукы бирә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: